28.07.2017

Umělec z Polné vystavuje v Itálii

Jihlava - Pátým rokem vystavuje polenský umělec Petr Vlach v Itálii na mezinárodní exhibici současného umění s názvem Human Rights?, v překladu Lidská práva?. Letošní ročník nese podtitul #H2O a za úkol má oslavovat vodu jako nositelku života na Zemi.

https://jihlavsky.denik.cz/volny-cas/umelec-z-polne-vystavuje-v-italii-20170728.html

Jihlavský deník

Umělec z Polné vystavuje v Itálii

Vlach, známý ze začátku své kariéry především jako amatérský umělec, který po svých obrazech šlape nebo je bičuje, vystavuje na exhibici v severoitalském městě Rovereto v provincii Trentino společně se 160 umělci z třiceti zemí světa jako jediný Čech. Pro letošní ročník vytvořil autor částečně kolážovanou olejomalbu pojmenovanou Sen o zlaté krajině. Malba je ve formě blízké abstraktnímu expresionismu a má velikost téměř dva a půl metrů čtverečních.

Mezinárodní odborná porota vybrala pro výstavu zaštítěnou Organizací spojených národů Vlachovo dílo už popáté. Exhibice má v italském městě letitou tradici, probíhá tam, protože je Rovereto označeno jako Město míru. Nad městem se na kopci totiž nachází památník se zvonem vyrobeným z bronzu z kanonů států zapojených do první světové války věnovaný padlým.

Zdroj: Jihlavský deník.cz, autor Petr Vybíral